Lineablue
Lineablue
Aktualności
Łazienka dla dwojga

Jeżeli posiadasz dużą łazienkę warto się zastanowić nad zaprojektowaniem jej w taki sposób, aby mogły z niej korzystać jednocześnie dwie osoby. Łazienka dla dwojga nie tylko wygląda interesująco, ale także ma wiele praktycznych zalet. Wspólna kąpiel lub prysznic jest przyjemna i pozwala na zacieśnianie więzi między partnerami oraz jest doskonałym sposobem na większą ilość wspólnie spędzanego czasu. Dzięki zamontowaniu w łazience dwóch umywalek możemy także oszczędzić odrobinę czasu podczas porannego przygotowywania się do pracy. Dwa lustra zamontowane nad osobnymi umywalkami pozwolą na pogodzenie niektórych zabiegów higienicznych ( np. mycie zębów lub jednoczesne golenie się mężczyzny oraz robienie makijażu przez partnerkę).

 

Projektując łazienkę dla dwojga warto:

  1. Zamontować dwie umywalki, lustra oraz podwójną szafkę umożliwiające jednoczesne wykonywanie niektórych zabiegów higienicznych.
  2. Zadbać o wygodę. Rozmieszczając w łazience umywalki, szafki pamiętaj o pozostawieniu odpowiedniej ilości przestrzeni potrzebnej do jednoczesnego wykonywania czynności higienicznych przez dwie osoby.
  3. Wybieraj większe wanny lub kabiny/ ścianki prysznicowe. Romantyczna, wspólna kąpiel w wygodnej wannie z zagłówkami lub dużej kabinie jest doskonałym sposobem na relaks.
  4. Każdy powinien mieć swoją przestrzeń. Postaraj się wydzielić w szafkach przestrzeń dla każdego użytkownika łazienki. Zadbaj o to, aby szafki spełniały różne potrzeby kobiety i mężczyzny, były praktyczne i pojemne. Jeżeli nie masz miejsca na powieszenie osobnych szafek na kosmetyki dla niej i dla niego ułóż je na dwóch półkach w jednej szafce. Dobrym pomysłem pozwalającym na skuteczne rozdzielenie rzeczy są wiklinowe koszyki i pojemniki.
LINEABLUE na Facebooku LINEABLUE Google+
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.